Content anchor

Aktualności

19kwi'18 22kwi'18

40 zespołów z 18 krajów wystąpi na showcase'owym festiwalu jazzahead! w kwietniu 2018 roku. Polska będzie krajem partnerskim festiwalu. Czytaj dalej about: Polska noc: 8 zespołów wystąpi na jazzahead! 2018 w Bremie

Gala otwarcia festiwalu jazzahead! w 2017 roku, fot. jazzahead!

Dzięki staraniom Instytutu Adama Mickiewicza Polska będzie krajem gospodarzem największych na świecie targów jazzowych – jazzahead! w Bremie. Dzięki temu statusowi dla polskich artystów zarezerwowano aż osiem slotów koncertowych w czasie Nocy Polskiej / Polish Night, a festiwalowi będzie towarzyszyć dwutygodniowy polski program kulturalny.

20wrz'17 23wrz'17

Trzy polskie zespoły wystąpią na tegorocznym festiwalu Reeperbahn w Hamburgu. Showcase "Don’t Panic! We’re from Poland" odbędzie się w klubie Sommersalon 21 września. Czytaj dalej about: Polska muzyka na festiwalu Reeperbahn w Hamburgu

OFF Festival, fot. Adam Burakowski/materiały promocyjne

Radiostacja KEXP z Seattle po raz trzeci zawita w Dolinie Trzech Stawów. Tym razem głównie po to by 4 sierpnia 2017 zrealizować kilkugodzinną audycję, transmitowaną na żywo na antenie stacji.

Orkiestra Aukso oraz Vołosi, fot. materiały prasowe

Polskie zespoły zainaugurują prestiżowy festiwal muzyki światowej WOMEX w Katowicach. Aukso, Vołosi, Kapela Maliszów oraz Lautari wystąpią wspólnie na scenie, by dać wyraz polskiej muzyce regionalnej.

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do kolejnej edycji Zagraj to! w 2017 roku. Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę z zagranicznymi partnerami i zaprezentować się międzynarodowej publiczności.

fot. Michael Rathmayr

Zespoły i artystów chętnych do zaprezentowania się na tegorocznym showcase'ie Don't Panic! We're from Poland podczas Reeperbahn Festival w Hamburgu zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres [email protected] !

31maj'17 4cze'17

Entropia, Hańba! and JAAA! zagrają po dwa koncerty na słynnym festiwalu w Barcelonie. Czytaj dalej about: Trzy polskie zespoły na Primavera Sound Music Festival

zespół Hańba!, fot. V. Krol

20 kwietnia 2017 w Scenie Na Piętrze odbędzie się showcase Don't Panic! We're from Poland, podczas którego wystąpi czterech wykonawców wybranych wspólnie przez organizatorów oraz Instytut Adama Mickiewicza: Hańba, Better Person, Rosa Vertov oraz Mateusz Franczak

Enea Spring Break 2017, materiały prasowe

Enea Spring Break 2017 – największy festiwal showcase'owy w Polsce – odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2017 roku w Poznaniu.