Content anchor

Aktualności

Enea Spring Break 2017, materiały prasowe

Enea Spring Break 2017 - największy festiwal showcase'owy w Polsce - odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2017.

11sty'17 14sty'17

Dwa polskie zespoły zagrają w tym roku na festiwalu Eurosonic Noorderslag (ESNS)! Buslav i Trupa Trupa! To wysoce opiniotwórcze wydarzenie ma miejsce w Groningen w Holandii i jest największym europejskim festiwalem showcase’owym. Eurosonic odbędzie się po raz 31. W dniach 11 – 14 Stycznia. Czytaj dalej about: Buslav i Trupa Trupa zagrają na Eurosonic 2017!

Wacław Zimpel, fot. Andrzej Sidor/FORUM

Wacław Zimpel, Hubert Zemler, Tomasz Sroczyński i inni. Kto w 2016 roku zaskoczył słuchaczy ciekawymi płytami nawiązującymi do tradycji minimalizmu?

Nextpop & 2Track Rework Contest, photo: press materials

7 artystów ze stajni Nexpop/Innersong bierze udział we wspólnej akcji labeli oraz portalu 2track.pro, należącego do Bogdana Kondrackiego. Konkurs zakończy się wydaniem cyfrowego albumu ze zwycięskimi reworkami 10 utworów: BOKKI, Fismolla, Kari, Oly., Baascha, Milky Wishlake’a i Lari Lu.

23gru'16 25gru'16

Artystka już po raz dwudziesty w karierze wystąpiłą w legendarnym klubie jazzowym Blue Note w Tokio. Od 23 do 25 grudnia 2016 wraz z zespołem zagrała pięć koncertów nawiązujących do polskiej bożonarodzeniowej tradycji. Czytaj dalej about: Anna Maria Jopek ponownie w Blue Note Tokyo

Dagadana i przyjeciele, fot. materiały prasowe

W prestiżowym zestawieniu 150 najlepszych płyt 2016 roku World Music Charts Europe przygotowanego przez członków Europejskiej Unii Nadawców (EBU), na 48 miejscu znalazł się album "Meridian 68" zespołu DAGADANA.

Europejskie Targi Muzyczne "Co Jest Grane", fot. materiały prasowe

Koncerty, konferencje, warsztaty, spotkania z gośćmi specjalnymi, muzyczna Strefa Dziecięca i wystawcy. Kolejna edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 odbędzie się w dniach 25-27 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

24lis'16 26lis'16

Polskie zespoły będą jedną z głównych atrakcji dwóch nadchodzących festiwali muzycznych w Brazylii: Festiwalu Antimatéria w Rio de Janeiro oraz Festiwalu Música Estranha w São Paulo. Partnerem obu wydarzeń jest Culture.pl w ramach programu prezentacji kultury polskiej w Brazylii w 2016. Czytaj dalej about: LXMP oraz MITCH&MITCH na festiwalach muzycznych w Brazylii

Maria Pomianowska z zespołem, fot. materiały promocyjne

Pod koniec września 2016 roku Maria Pomianowska wraz z zespołem wystąpi z projektem "Chopin & Arirang" na koncercie inaugurującym piętnastą edycję festiwalu Sori w Jeonju, a następnie na scenie plenerowej KF Cheonggyecheon Music Festival w Seulu.

22wrz'16 22wrz'16

Polski chamber pop, minimal techno, folk z elementami elektroniki na Reeperbahn Festival w Hamburgu. Podczas showcasu Don`t Panic! We`re from Poland 22 września 2016 wystąpi czterech polskich wykonawców. Czytaj dalej about: Polskie zespoły na Reeperbahn Festival