Content anchor

Aktualności

27mar'17 8kwi'17

W kwietniu będzie można usłyszeć zespół Buslav na portugalskim Westway Lab Festival. Koncert odbędzie się w czasie dwutygodniowej rezydencji Buslava, która trwać będzie od 27 marca do 8 kwietnia 2017. Czytaj dalej about: Buslav na Westway Lab Festival

Stara Rzeka, fot. Desi Estevez

Od Tallina przez Barcelonę do Katowic. Na jakich festiwalach będą mogli zaprezentować się w 2017 roku polscy muzycy?

Zagraj to!, logo

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do, pierwszej w roku 2017, edycji Zagraj to! Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę z zagranicznymi partnerami i zaprezentować się międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.

Enea Spring Break 2017, materiały promocyjne

20 kwietnia 2017 w Scenie Na Piętrze odbędzie się showcase Don't Panic! We're from Poland, podczas którego wystąpi czterech wykonawców wybranych wspólnie przez organizatorów oraz Instytut Adama Mickiewicza: Hańba, Better Person, Rosa Vertov oraz Mateusz Franczak

Enea Spring Break 2017, materiały prasowe

Enea Spring Break 2017 - największy festiwal showcase'owy w Polsce - odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2017.

Flaming Lips, fot. materiały promocyjne zespołu

The Flaming Lips, klasycy neopsychodelii i zdobywcy Grammy, nazwali swój nowy album (prawie) po polsku. Dlaczego? Czy innym wykonawcom zdarzało się nazywać swoje utwory po polsku?

11sty'17 14sty'17

Dwa polskie zespoły zagrają w tym roku na festiwalu Eurosonic Noorderslag (ESNS)! Buslav i Trupa Trupa! To wysoce opiniotwórcze wydarzenie ma miejsce w Groningen w Holandii i jest największym europejskim festiwalem showcase’owym. Eurosonic odbędzie się po raz 31. W dniach 11 – 14 Stycznia. Czytaj dalej about: Buslav i Trupa Trupa zagrają na Eurosonic 2017!

Wacław Zimpel, fot. Andrzej Sidor/FORUM

Wacław Zimpel, Hubert Zemler, Tomasz Sroczyński i inni. Kto w 2016 roku zaskoczył słuchaczy ciekawymi płytami nawiązującymi do tradycji minimalizmu?

Nextpop & 2Track Rework Contest, photo: press materials

7 artystów ze stajni Nexpop/Innersong bierze udział we wspólnej akcji labeli oraz portalu 2track.pro, należącego do Bogdana Kondrackiego. Konkurs zakończy się wydaniem cyfrowego albumu ze zwycięskimi reworkami 10 utworów: BOKKI, Fismolla, Kari, Oly., Baascha, Milky Wishlake’a i Lari Lu.

23gru'16 25gru'16

Artystka już po raz dwudziesty w karierze wystąpiła w legendarnym klubie jazzowym Blue Note w Tokio. Od 23 do 25 grudnia 2016 wraz z zespołem zagrała pięć koncertów nawiązujących do polskiej bożonarodzeniowej tradycji. Czytaj dalej about: Anna Maria Jopek ponownie w Blue Note Tokyo