Content anchor

Wiadomości

7wrz'16 24paź'16

Na 25 koncertach w Chinach wystąpią składy Rafała Sarneckiego, Grzegorza Karnasa, Nikoli Kołodziejczyka i Stanisława Słowińskiego. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Culture.pl Czytaj dalej about: Jazz po polsku po raz kolejny w Chinach

Tłum podczas jednego z letnich festiwali muzycznych, fot. Stephen Arnold / www.unsplash.com

Pragniemy poinformować, iż Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców którzy pragną reprezentować polskich artystów na najważniejszym festiwalu showcasowym w Niemczech – Reeperbahn Festival.

Monika Brodka, OFF 2016, fot. IG artystyki

Nawrócony Devendra, egipskie electro i przycisk play. Nie wiesz o co chodzi? Żałuj!

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do pilotażowej edycji programu Zagraj to!

Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę międzynarodową i zaprezentować się międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.

CHIMES ACADEMY: Summer Edition, plakat, fot. materiały organizatora

Tego lata, Warszawa spotyka Seattle! 10 sierpnia podczas otwartej dyskusji na Placu Defilad w Warszawie każdy obecny będzie miał okazję porozmawiać z legendami muzycznej sceny Seattle.

14sie'16 30sie'16

W ramach programu prezentacji polskiej kultury w Brazylii organizowanego przez Culture.pl, folkowo-jazzowe trio Sutari podejmie współpracę w wybranymi muzykami brazylijskimi. Czytaj dalej about: Rezydencja i koncerty grupy Sutari w Brazylii

Showcase Don't Panic! We're from Poland!, fot. IAM

Zespoły i artystów chętnych do zaprezentowania się na tegorocznym showcase'ie Don't Panic! We're From Poland podczas Reeperbahn Festival w Hamburgu zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

Wiosenny Festiwal Muzyki Nastolatków w Gdańsku, 1966, Aleksander Jałosiński / Forum

Disco w Sopocie czy pogo w Jarocinie? A może nowoorleańskie tornado w Trójmieście? Po Opolu, a przed Open’erem przypominamy historię letnich imprez muzycznych w Polsce XX wieku.

Krzysztof Penderecki przy pracy nad jednym ze swoich labiryntów, fot. Krzysztof Wójcik / Forum

Rosjanie po raz pierwszy usłyszą Pasję według Świętego Łukasza, Amerykanie posłuchają naszego jazzu, Londyńczycy poznają historię polskiej polifonii.

19maj'16 21maj'16

W programie tegorocznej edycji brytyjskiego festiwalu The Great Escape znalazły się 4 polskie zespoły: Brodka, Cosovel, Sorry Boys i Rysy. Czytaj dalej about: Polskie zespoły na The Great Escape