Content anchor

Aktualności

Dagadana i przyjeciele, fot. materiały prasowe

W prestiżowym zestawieniu 150 najlepszych płyt 2016 roku World Music Charts Europe przygotowanego przez członków Europejskiej Unii Nadawców (EBU), na 48 miejscu znalazł się album "Meridian 68" zespołu DAGADANA.

Europejskie Targi Muzyczne "Co Jest Grane", fot. materiały prasowe

Koncerty, konferencje, warsztaty, spotkania z gośćmi specjalnymi, muzyczna Strefa Dziecięca i wystawcy. Kolejna edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 odbędzie się w dniach 25-27 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

24lis'16 26lis'16

Polskie zespoły będą jedną z głównych atrakcji dwóch nadchodzących festiwali muzycznych w Brazylii: Festiwalu Antimatéria w Rio de Janeiro oraz Festiwalu Música Estranha w São Paulo. Partnerem obu wydarzeń jest Culture.pl w ramach programu prezentacji kultury polskiej w Brazylii w 2016. Czytaj dalej about: LXMP oraz MITCH&MITCH na festiwalach muzycznych w Brazylii

Maria Pomianowska z zespołem, fot. materiały promocyjne

Pod koniec września 2016 roku Maria Pomianowska wraz z zespołem wystąpi z projektem "Chopin & Arirang" na koncercie inaugurującym piętnastą edycję festiwalu Sori w Jeonju, a następnie na scenie plenerowej KF Cheonggyecheon Music Festival w Seulu.

22wrz'16 22wrz'16

Polski chamber pop, minimal techno, folk z elementami elektroniki na Reeperbahn Festival w Hamburgu. Podczas showcasu Don`t Panic! We`re from Poland 22 września 2016 wystąpi czterech polskich wykonawców. Czytaj dalej about: Polskie zespoły na Reeperbahn Festival

Rzeszów 22.07.2011 r. XV Swiatowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Korowód, w którym wzięło udział 1400 polonusow z 16 krajow, 42 zespoły folklorystyczne. fot. Waldek Sosnowski / Forum

W 2016 roku największe targi muzyki etnicznej odbywały się w Santiago de Compostela, w 2017 roku gospodarzem święta muzyki świata będą Katowice, Miasto Muzyki UNESCO.

Dagadana i przyjeciele, fot. materiały prasowe

DAGADANA i zaproszeni muzycy z Chin, Ukrainy i Polski we wspólnym projekcie premierowym "Miejsce Spotkania Meridian 68" przygotowanym specjalnie na festiwal. Zespół w mniejszym składzie (ale oczywiście z gośćmi z Chin i Mongolii) zagra jeszcze w radiowej Trójce i w Poznaniu.

6wrz'16 24paź'16

Na 25 koncertach w Chinach wystąpiły składy Rafała Sarneckiego, Grzegorza Karnasa, Nikoli Kołodziejczyka i Stanisława Słowińskiego. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Culture.pl. Czytaj dalej about: Jazz po polsku po raz kolejny w Chinach

Tłum podczas jednego z letnich festiwali muzycznych, fot. Stephen Arnold / www.unsplash.com

Pragniemy poinformować, iż Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców którzy pragną reprezentować polskich artystów na najważniejszym festiwalu showcasowym w Niemczech – Reeperbahn Festival.

Monika Brodka, OFF 2016, fot. IG artystyki

Nawrócony Devendra, egipskie electro i przycisk play. Nie wiesz o co chodzi? Żałuj!