Content anchor

Aktualności

Maria Pomianowska z zespołem, fot. materiały promocyjne

Pod koniec września 2016 roku Maria Pomianowska wraz z zespołem wystąpi z projektem "Chopin & Arirang" na koncercie inaugurującym piętnastą edycję festiwalu Sori w Jeonju, a następnie na scenie plenerowej KF Cheonggyecheon Music Festival w Seulu.

22wrz'16 22wrz'16

Polski chamber pop, minimal techno, folk z elementami elektroniki na Reeperbahn Festival w Hamburgu. Podczas showcasu Don`t Panic! We`re from Poland 22 września 2016 wystąpi czterech polskich wykonawców. Czytaj dalej about: Polskie zespoły na Reeperbahn Festival

Rzeszów 22.07.2011 r. XV Swiatowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Korowód, w którym wzięło udział 1400 polonusow z 16 krajow, 42 zespoły folklorystyczne. fot. Waldek Sosnowski / Forum

W 2016 roku największe targi muzyki etnicznej odbywały się w Santiago de Compostela, w 2017 roku gospodarzem święta muzyki świata będą Katowice, Miasto Muzyki UNESCO.

Dagadana i przyjeciele, fot. materiały prasowe

DAGADANA i zaproszeni muzycy z Chin, Ukrainy i Polski we wspólnym projekcie premierowym "Miejsce Spotkania Meridian 68" przygotowanym specjalnie na festiwal. Zespół w mniejszym składzie (ale oczywiście z gośćmi z Chin i Mongolii) zagra jeszcze w radiowej Trójce i w Poznaniu.

6wrz'16 24paź'16

Na 25 koncertach w Chinach wystąpią składy Rafała Sarneckiego, Grzegorza Karnasa, Nikoli Kołodziejczyka i Stanisława Słowińskiego. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Culture.pl Czytaj dalej about: Jazz po polsku po raz kolejny w Chinach

Tłum podczas jednego z letnich festiwali muzycznych, fot. Stephen Arnold / www.unsplash.com

Pragniemy poinformować, iż Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców którzy pragną reprezentować polskich artystów na najważniejszym festiwalu showcasowym w Niemczech – Reeperbahn Festival.

Monika Brodka, OFF 2016, fot. IG artystyki

Nawrócony Devendra, egipskie electro i przycisk play. Nie wiesz o co chodzi? Żałuj!

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do pilotażowej edycji programu Zagraj to!

Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę międzynarodową i zaprezentować się międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.

CHIMES ACADEMY: Summer Edition, plakat, fot. materiały organizatora

Tego lata, Warszawa spotyka Seattle! 10 sierpnia podczas otwartej dyskusji na Placu Defilad w Warszawie każdy obecny będzie miał okazję porozmawiać z legendami muzycznej sceny Seattle.

14sie'16 30sie'16

W ramach programu prezentacji polskiej kultury w Brazylii organizowanego przez Culture.pl, folkowo-jazzowe trio Sutari podejmie współpracę w wybranymi muzykami brazylijskimi. Czytaj dalej about: Rezydencja i koncerty grupy Sutari w Brazylii