Content anchor

6. edycja Europejskich Targów Muzycznych "Co Jest Grane 24"


Culture.pl
Europejskie Targi Muzyczne "Co Jest Grane", fot. materiały prasowe
Europejskie Targi Muzyczne "Co Jest Grane", fot. materiały prasowe

Koncerty, konferencje, warsztaty, spotkania z gośćmi specjalnymi, muzyczna Strefa Dziecięca i wystawcy. Kolejna edycja Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24 odbędzie się w dniach 25-27 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Przez trzy dni Targów będzie można usłyszeć ponad 40 artystów i zespołów. W programie między innymi koncert wyjątkowej amerykańskiej wokalistki jazzowej Deborah Brown, która wystąpi w międzynarodowym projekcie "Kansas City Here I Come", a także Agaty Zubel z barokową orkiestrą Arte dei Suonatori. warto zobaczyć nowy, ponadhiphopowy projekt Bisz/Radex, grupę Lilly Hates Roses z hołdem złożonym The Smiths czy przemierzający granice geograficzne i stylistyczne projekt Rebel Babel Ensemble. Wystąpią także artyści związani z wytwórnią Kayax (Mary Komasa, Zalewski, Bownik, Swiernalis, Kroki). Na specjalnym koncercie Jazz Forum zagrają Ewa Bem, Mateusz Smoczyński Solo, Atom String Quartet, Tomasz Wendt, Skicki-Skiuk, Kasia Pietrzko Trio. Zagrają też artyści agencji TBA Music: Reni Jusis, Coals, Rosalie., a dla fanów gatunku Singer-songwriter mamy specjalne koncerty Pauli i Karola, Moriah Woods, Zagi i Sonia Pisze Piosenki. Będzie można posłuchać debiutantów z wytwórni Nextpop: SALK-a, Endy Ydena, Superhuman Like Brando oraz robiącego coraz większą karierę za granicą Oliviera Heima i debiutantki z onirycznego Lor. Specjalny koncert z warsztatami dla dzieci przygotował Grzegorz Turnau.

Coals, fot. Monika Bernacka/kronikimoniki.tumblr.com, dzięki uprzejmości zespołu
Coals, fot. Monika Bernacka/kronikimoniki.tumblr.com, dzięki uprzejmości zespołu

Wydarzeniu tradycyjnie będzie towarzyszyć konferencja, której tegoroczny temat przewodni to nowe technologie. Przykładowe tematy paneli dyskusyjnych to "Quo vadis new technology?" i "Kto zabił krytyka muzycznego, czyli skąd serwisy streamingowe wiedzą, czego chcemy słuchać?". W programie również warsztataty poświęcone Snapchatowi, Facebookowi i technikom kręcenia teledysków w technologii 360 stopni.

Dla młodych zespołów i menedżerów zaplanowano dyskusje o tym jak wypromować muzykę i jak właściwie skorzystać z udziału w festiwalach showcaseowych. Wśród panelistów będą dziennikarze, specjaliści i przedstawiciele najważniejszych instytucji muzycznych oraz wytwórni. W programie Targów nie zabraknie spotkań z gośćmi specjalnymi. Muniek Staszczyk, Perfect, Izabela Trojanowska, Hallina Frąckowiak, Dorota Miśkiewicz i inni - podczas niektórych spotkań z fanami artyści zagrają też minikoncerty.

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24, 25-27 listopada 2016 r., Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Organizatorzy: Agora SA, Co Jest Grane 24, Miasto Stołeczne Warszawa
Wstęp na Targi jest bezpłatny za wyjątkiem wybranych koncertów.
Pełen program targów oraz inforamacja o biletach na stronie: www.targicojestgrane.pl                                                   

Disco w Sopocie czy pogo w Jarocinie? A może nowoorleańskie tornado w Trójmieście? Po Opolu, a... Czytaj dalej about: Wszystko o festiwalach, na które już nie pojedziesz

Źródło: informacja prasowa; op: az; 22.11.2016

Kategoria: 
Muzyka