Content anchor

IAM ogłasza otwarty nabór do programu Zagraj to!


Culture.pl

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do pilotażowej edycji programu Zagraj to!

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do pilotażowej edycji programu Zagraj to! Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę międzynarodową i zaprezentować się międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.

Program skierowany jest zarówno do artystów, jak i menadżerów i promotorów związanych z polską muzyką aktualną obejmującą następujące gatunki muzyczne: pop, rock, jazz, alternatywa, elektronika, muzyka taneczna, metal, muzyka eksperymentalna, folk, muzyka tradycji i źródeł, world music oraz gatunki pokrewne do wymienionych.

Na zgłoszenia czekamy od 5 sierpnia do 5 września 2016 roku.

Zagraj to! Jak się zgłosić?

W ramach pilotażowej edycji programu  Zagraj to! ubiegać się można o dofinansowanie w dwóch kategoriach naboru otwartego:

Menadżerowie, promotorzy i wydawcy muzyczni

- pierwszy nabór skierowany jest do menadżerów muzycznych, promotorów i wydawców muzycznych planujacych nawiązanie i rozwój kontaktów za granicą na rzecz reprezentowanego artysty. Aplikujący ubiegać się mogą o wsparcie na pokrycie kosztów  związanych z udziałem w targach i  konferencjach, takich jak koszty akredytacji i noclegu.

Celem programu jest zaktywizowanie i wsparcie menadżerów i promotorów, którzy chcą promować swoich artystów za granicą, rozszerzać swoją sieć dystrybucji, podejmować współpracę z międzynarodowymi partnerami i przede wszystkim - mają przemyślaną wizję kariery artysty lub firmy, którą reprezentują.

Artyści i menadżerowie

 - drugi nabór skierowany jest do artystów i managerów mających już sprecyzowaną wizję i przygotowany plan działania na rynkach zagraniczych. Dofinansowanie obejmuje wsparcie finansowe Instytutu zaplanowanych tras koncertowych, prezentacji na zagranicznych festiwalach, konferencjach i targach, jak również działań promocyjnych za granicą. Od zgłaszających wymagany jest wkład finansowy w wysokości min. 20 % wartości wnioskowanego wsparcie Instytutu.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz kosztorys dostępny na stronie internetowej iam.pl/pl/zagraj-to i wysłać je na adres: [email protected] do dnia 5 września 2016 roku. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 15 września 2016 roku na stronie www.iam.pl.

Wszystkie otrzymane aplikacje do pilotazowej edycji programu zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół ekspertów Instytutu Adama Mickiewicza. W kolejnych edycjach skład ten zostamnie rozszerzony o ekspertów ze środowiska międzynarodowego.

Kolejny nabór planowany jest jesienią 2016 roku.

Don't Panic! We're from Poland

W ciągu siedmiu lat dynamicznego rozwoju projektu Don’t Panic! We’re from Poland, polscy muzycy na stałe zagościli w programach najważniejszych europejskich, amerykańskich i azjatyckich festiwali m.in.  SXSW, CMJ, Culture Collide w Stanach Zjednoczonych, The Great Escape, Liverpool Sound City w Wielkiej Brytanii, Reeperbahn Festival, C/O Pop w Niemczech, Eurosonic Noorderslag w Holandii, Waves Vienna w Austrii, Tallinn Music Week w Estonii, Primavera Sound w Hiszpanii,  Zandari Festa i MU:Con w Korei Płd czy Tokyo Jazz Festival w Japonii. W sumie mamy na koncie ponad 300 wydarzeń w 18 krajach, promujących ponad 300 starannie wyselekcjonowanych wykonawców. Hasło Don’t Panic! We’re from Poland oraz charakterystyczny niebiesko-różowy królik stało się synonimem młodej, ciekawej i najwyższej jakości muzyki z Polski. W ramach projektu ukazały się wydawnictwa płytowe, m.in. dwie składanki Don’t Panic! We’re from Poland z muzyką aktualną.

Więcej informacji na: dontpanic.culture.pl

Kategoria: 
Muzyka
Facebook Twitter Reddit Share