Content anchor

Nextpop i 2Track łącza siły w unikalnym konkursie


Culture.pl
Bokka fot. Sander Baks
Bokka fot. Sander Baks

7 artystów ze stajni Nexpop/Innersong bierze udział we wspólnej akcji labeli oraz portalu 2track.pro, należącego do Bogdana Kondrackiego – muzyka kultowej formacji Kobong i producenta płyt m.in. Brodki i Dawida Podsiadło. Konkurs zakończy się wydaniem cyfrowego albumu ze zwycięskimi reworkami 10 utworów: BOKKI, Fismolla, Kari, Oly., Baascha, Milky Wishlake’a i Lari Lu.

Bogdan Kondracki wyobraził sobie miejsce, w którym komponujący muzycy i wokaliści z całego świata mogliby się odnaleźć i rozpocząć kreatywna współprace. Tak w jego głowie narodził się pomysł stworzenia portalu 2track.pro, który w tej chwili ma już około 1000 odsłon dziennie oraz ponad 650 zalogowanych użytkowników z 60 krajów.

Wokaliści szukają dobrej muzyki, a muzycy i producenci ciekawych głosów, które z ich instrumentalnych utworów zrobią piosenki – 2Track daje im możliwość znalezienia osoby do muzycznej współpracy, niezależnie od tego, czy pochodzi z Polski, czy z drugiego końca świata. Opiera się na nowatorskiej technologii tworzenia w internecie 2 śladowych małych sesji muzycznych, konkretnie na dwóch ścieżkach: jedna to muzyka, druga - wokal lub instrument. Można tez wrzucić gotowy utwór w dwóch ścieżkach, muzyka i wokal, wtedy inni będą mieli możliwość pośpiewania do instrumentalu, a producenci popracowania z wokalem.

Od samego początku idea 2Track cieszy się popularnością i jest rozprzestrzeniana przez kolejnych nowych użytkowników, którzy mogą bezpłatnie zalogować się na portalu, wrzucać swoją muzykę lub dogrywać się do istniejących tracków. Powstają obiecujące projekty, nie znających się wcześniej muzyków, rozwija się również część konkursowa. Niedawno zakończył się konkurs, polegający na stworzeniu i nagraniu własnej partii instrumentalnej do wokali z piosenki "Tide of Time" zespołu The Dumplings.

Konkurs na nowe wersje utworów artystów Nextpop/Innersong potrwa dwa miesiące (21 listopada 2016 do 21 stycznia 2017). Po tym czasie jury wyłoni 10 zwycięskich utworów, które trafia na cyfrowy album wydany przez wytwórnie. Ponadto zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 EURO. Organizatorzy przy wsparciu partnerów przewidzieli również nagrody rzeczowe: interfejs audio, weekendowy pobyt dla 2 osób na Mazurach oraz 10 półrocznych subskrypcji w TIDAL.

Szczegóły konkuursu dostępne są na stronanch: www.2track.pro and www.musicandsons.com

NEXTPOP

Nextpop to polski label niezależny, działający od 2011 roku, założony przez Roberta Amiriana - muzyka, kompozytora i producenta, znanego ze współpracy produkcyjnej z czołówka polskich artystów. Od dwóch lat Nexpop jest częścią firmy producenckiej Music & Sons (do której należy również label Innersong) założonej i prowadzonej przez Roberta Amiriana i Jarosława Ferka, przez wiele lat pełniącego funkcje dyrektora handlowego w międzynarodowych koncernach muzycznych: EMI Music, Parlophone i Warner Music. Misją Nextpop jest wyszukiwanie oryginalnych i utalentowanych singer-songwriterów, wydawanie i promowanie muzyki autorskiej w Polsce i za granica. Znany z udanych debiutów label skupia wybitnie zdolnych artystów sceny niezależnej, koncertujacych w Polsce i Europie, takich jak: BOKKA, Fismoll, Kari, Baash, Oly., Milky Wishlake.

Źródło: informacja prasowa; op: az; 15.12.2016.

W prestiżowym zestawieniu 150 najlepszych płyt 2016 roku World Music Charts Europe przygotowanego... Czytaj dalej about: "Meridian 68" na liście World Music Charts Europe

Kategoria: 
Muzyka