Content anchor

Anna Maria Jopek ponownie w Blue Note Tokyo

Kiedy: 
23gru'16
25gru'16
Anna Maria Jopek, fot. Mateusz Stankiewicz

Artystka już po raz dwudziesty w karierze wystąpiła w legendarnym klubie jazzowym Blue Note w Tokio. Od 23 do 25 grudnia 2016 wraz z zespołem zagrała pięć koncertów nawiązujących do polskiej bożonarodzeniowej tradycji.

Wokalistka nieprzypadkowo powróciła z koncertami do jednego z najsłynniejszych klubów jazzowych w Tokio. Tam właśnie wiele lat temu zaczęła się jej przygoda z Japonią i tam poznała wybitnego japońskiego artystę jazzowego, pianistę Makoto Ozone, z którym nagrała później płytę "Haiku" łączącą tradycję muzyki polskiej i japońskiej.

Tym razem na pięciu koncertach Anna Maria Jopek wraz z Krzysztofem Herdzinem, Robertem Kubiszynem i Pawłem Dobrowolskim zaprezentowała tokijskiej publiczności między innymi polskie kolędy.

 

 

Blue Note Tokyo to powstały w 1988 roku klub jazzowy mieszczący się w elitarnej dzielnicy Tokio i cieszący się renomą jednego z najważniejszych klubów jazzowych na świecie. Przez lata gościł na swojej scenie takich muzyków jazzowych jak Sarah Vaughan, Tony Bennett, Roberta Flack, Chick Corea, Oscar Peterson, Maceo Parker, Soulive, dr John, David Sanborn, Milt Jackson Quartet, Kwartet Jim Hall czy Kyle Eastwood band.

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Lipków pod Warszawa 03.09.2016, para prezydencka podczas akcji "Narodowe czytanie", fot. Adam Chełstowski/FORUM

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Do 15 lutego można oddać głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września. O miano lektury ubiegają się: "Przedwiośnie" Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Rzewuskiego, "Beniowski" Słowackiego i "Wesele" Wyspiańskiego. Czytaj dalej about: Narodowe Czytanie 2017

Krzysztof Penderecki, fot. Bruno Fidrych

Album ''Penderecki Conducts Penderecki'' został wyróżniony nagrodą Grammy w kategorii ''Best Choral Performance''. To nie pierwsza statuetka Grammy w dorobku Krzysztofa Pendereckiego. Czytaj dalej about: Krzysztof Penderecki i Filharmonia Narodowa nagrodzeni Grammy

Piotr Bosacki, "Drakula", film animowany, 2010, fot. dzięki uprzejmości galerii Stereo

Teledysk Katarzyny Sawickiej "Answer Me" na festiwalu SXSW w Stanach Zjednoczonych oraz premiera kolejnej powieści Agi Lesiewicz to tylko niektóre wydarzenia, o których warto wiedzieć. Czytaj dalej about: Przegląd tygodnia (od 4 do 10 lutego)

Ilustracja z książki "Przygody Piotrusia Pana", rysunek: Artur Rackham, Polona.pl

Fraszki z Amorem w tle. Dziś niekiedy niezgodne z postulatem politycznej poprawności, powstały bowiem w czasach, kiedy takiej kategorii życia społecznego jeszcze nie wyodrębniono. Bronią się nadal przewrotnym dowcipem, adresowanym do ludzi z poczuciem humoru. Czytaj dalej about: Z klasyki erotyki