Content anchor

Don't Panic! We're From Poland na Zandari Festa

Gdzie: 
Korea Południowa
B1, 30, Donggyo-ro 22-gil Mapo-gu
Seul
Kiedy: 
10paź'14
12paź'14
Rebeka, fot. Zandari Festa

Na koreańskim Zandari Festa pod marką "Don't Panic! We're From Poland" wystąpili: zespół Rebeka Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego oraz Non-Human Persons w składzie Lee Margo i Mito Day.

Zandari Festa to festiwal miejski, odbywający się od dwóch lat w klubowym sercu Seulu, dzielnicy Seogyo Dong. Rozsiany po przeszło 30 lokalizacjach na niewielkim obszarze, przypomina europejskie miejskie festiwale pokroju Liverpool Sound City czy tokijskiego Shimokitazawa Sound Cruising. Wyróżnia go staranny dobór i zaangażowanie artystów niezależnej koreańskiej sceny muzycznej, oraz  etos współtworzenia tego wydarzenia przez same zespoły. Wszystko dzieje się niejako "na zapleczu" międzynarodowej konferencji przemysłu muzycznego MU:CON, jest jej alternatywną przeciwwagą i uzupełnieniem. Anektując jedną z głównych ulic Seogyo Dong na występy sceniczne, Zandari Festa przyciąga także kilkunastu lokalnych niezależnych wydawców płytowych, którzy prezentują swoje stoiska.

Choć wydarzenie programowo skupia głównie koreańskich muzyków, organizatorzy są otwarci także na prezentację artystów zagranicznych. W 2014 roku na festiwalu, pod banderą "Don't Panic! We're From Poland", wystąpiły dwa zespoły z Polski: Rebeka i Non-Human Persons, który tworzą Lee Margo i Mito Day.

Duet Rebeka to zdobywca tytułu "Polskiego Albumu 2013". Przy tworzeniu żywiołowego, alternatywnego popu, Iwona Skwarek wraz z Bartoszem Szczęsnym wykorzystują szereg syntezatorów analogowych z lat 80-tych, instrumentów-zabawek oraz gitar. Muzycy są perfekcjonistami, powtarzają, że praca nad brzmieniem koncertowym nigdy się nie kończy, wymyślają nowe warianty zarówno poszczególnych utworów, jak i ''porządku'' całego występu. Dlatego na koncertach słychać co innego niż na nagraniach. Poznański duet występował już w Anglii (The Great Escape), Niemczech, Francji, USA (CMJ Music Marathon) i na Słowacji.

Organizatorzy: Zandari Festa, Culture.pl

Źródło: materiały organizatora, oprac.km, wrzesień 2014

Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
SUPERHOT, fot. materiały promocyjne

Nowa technologia wiąże się z koniecznością stosowania nowych rozwiązań. Ich konsekwencje wykraczają poza kwestie techniczne – to, w jaki sposób oglądamy wirtualne światy za pomocą okularów VR, wpływa na ich estetykę i dramaturgię. Czytaj dalej about: Nowy język

Iwan Wyrypajew podczas próby w Teatrze Studio w Warszawie, 2013, fot. Adam Lach/Napo Images/Forum

Kto rzucił wyzwanie teatralnej rutynie, a kto mierzył się z legendą "Dziadów"? W Culture.pl przypominamy sylwetki zagranicznych reżyserów i ich ważnych polskich realizacji. Czytaj dalej about: Od Wyrypajewa do Wilsona - zagraniczni reżyserzy na polskich scenach