Content anchor

LXMP oraz MITCH&MITCH na festiwalach muzycznych w Brazylii

Kiedy: 
24lis'16
26lis'16
Przeczytaj w innym języku
LXMP, fot. materiały promocyjne zespołu

LXMP, fot. materiały promocyjne zespołu

Polskie zespoły będą jedną z głównych atrakcji dwóch nadchodzących festiwali muzycznych w Brazylii: Festiwalu Antimatéria w Rio de Janeiro  oraz Festiwalu Música Estranha w São Paulo. Partnerem obu wydarzeń jest Culture.pl w ramach programu prezentacji kultury polskiej w Brazylii w 2016.

Festival Antimátéria to przegląd różnorodnych gatunków muzyki, od afrobeat po noise i progresywny rock. W tym roku, w dniach 24-27 listopada w Rio de Janeiro organizowana jest druga edycja wydarzenia.  Z kolei Festival Musica Estranha organizowany jest już od czterech lat w São Paulo i skupia się na prezentowaniu artystów nieszablonowych, przekraczających granice gatunków muzycznych, nie bojących się eksperymentów i poszukujący nowych środków wyrazu. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24-26 listopada.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane efekty rezydencji muzycznych LXMP oraz Mitch&Mitch realizowanych w Brazylii we współpracy z Centro Cultural São Paulo. W wyniku współpracy pomiędzy   LXMP oraz wybitnym awangardowym perkusistą japońskim- Tatsuyta Yoshida powstał projekt Solo Ruins, który będzie zaprezentowany w São Paulo. Z kolei Mitch&Mitch nagrał w Brazylii 10 oryginalnych utworów ze znanym brazylijskim muzykiem, kompozytorem i multi-instrumentalistą- Kassinem, z którym pierwszy raz zespół spotkał się trzy lata wcześniej przy okazji koncertów w Rio de Janeiro.

Koncerty w ramach Festival Antimatéria:

24/11 (czwartek)
20.00 Tatsuya Yoshida + LXMP (miejsce: Audio Rebel)
25/11 (piątek)
20.00 Mitch & Mitch & Kassin (miejsce: Audio Rebel)

Koncerty w ramach Festival Música Estranha:
26/11, (sobota)
21.00  Kassin + Mitch & Mitch (Miejsce: Centro Cultural São Paulo, Sala Adoniran Barbosa)
00.30  Tatsuya Yoshida + LXMP (Miejsce: Trackers)

Więcej informacji: musicaestranha.me

LXMP to duet rodem z Warszawy, tworzą go Macio Moretti (perkusja, syntezatory) i Piotr Zabrodzki (bass, sentyzatory). Kiedy Moretti i Zabrodzki spotykają się na scenie, znikają wszelkie różnice gatunkowe, a wszelkie sprzeczności estetyczne tracą znaczenie. Ich muzyka to szaleńcza podróż, w której spotykają się jazz, muzyka improwizowana, noise'owy chaos i  muzyka popularna.

 

 

Mitch & Mitch to polski zespół muzyczny działający od 2002 roku. Grupę założyli Bartek "Magneto" Tyciński i Macio Moretti, którzy początkowo występowali w duecie. Od 2007 r. zespół rozszerzył skład do dziewięciu osób, by wykonać na żywo podkład muzyczny do niemego, amerykańskiego filmu z roku 1925, zatytułowanego "Zaginiony świat".

 

FESTIVAL ANTIMATÉRIA – 24-27 listopada 2016 - Rio de Janeiro

Realizacja: Pedro Azevedo, Mariana Mansur e Bernardo Oliveira
Kurator: Pedro Azevedo e Bernardo Oliveira
Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza, Festival Música Estranha e Casa Rio

FESTIVAL MUSICA ESTRANHA -24-26 listopoda 2016 -  São Paulo

Realizacja:  ÁguaForte Produções, Fundação Nacional de Artes – Funarte e Governo Federal.
Kurator: Thiago Cury
Partnerzy: Instytut Adama Mickiewicza,  Institut Français, French Bureau, Sacem e Spedidam.

 
Źródło: IAM, opr. md
Facebook Twitter Reddit Share

Podobał Ci się nasz artykuł? English newsletter here

Zapisz się na newsletter

  • 0 subscribers
  • Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002r. nr 101, poz.926)wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Adama Mickiewicza (IAM) z siedzibą w Warszawie (00-560), przy ul. Mokotowskiej 25. Podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.

  • Email Marketingby GetResponse
Zobacz także:
Jacek Fedorowicz, "Święte krowy na kółkach"

"Święte krowy na kółkach" to zbiór felietonów, które wyszły spod pióra Jacka Fedorowicza, znakomitego satyryka i wnikliwego obserwatora naszej codzienności. Poddaje w nich ogólniejszej refleksji sporo sytuacji na tyle banalnych, że przestaliśmy je dostrzegać, chociaż dotkliwie utrudniają nam życie. Czytaj dalej about: Jacek Fedorowicz, "Święte krowy na kółkach"

Rozmowa z zespołem Saagara, co w sanskrycie oznacza ''ocean''. W skład Saagary wchodzą: Wacław Zimpel (klarnet, elektronika), Girdhar Udupa (ghatam), Bharghava Halambi (kanjira), Mysore N. Karthik (skrzypce) oraz K Raja (thavil). Czytaj dalej about: Saagara [wideo]

Saagara, fot. materiały promocyjne

Wacław Zimpel, lider zespołu Saagara opowiada o swojej fascynacji kulturą indyjską: od doświadczenia zapośredniczonego przez amerykańskich minimalistów do nauki u mistrzów z południowych Indii. Dla chętnych – porady podróżnicze. Czytaj dalej about: Zimpel: Przyjedź do Bengaluru, tam się wszystkiego nauczysz [WYWIAD]

Rafał Blechacz, fot. Karol Piechocki / Reporter / East News

Utwory Chopina, Bacha i Beethovena wypełniły niedzielny recital Rafała Blechacza w nowojorskim Kaufmann Concert Hall przy centrum kulturalnym 92nd Street Y. Artystę występującego w cyklu "Mistrzowie fortepianu" publiczność przyjęła burzliwymi oklaskami na stojąco. Czytaj dalej about: Rafał Blechacz entuzjastycznie przyjęty na nowojorskim koncercie

Łukasz Krzyżanowski, "Dom, którego nie było", okładka

Opisując powroty polskich Żydów do Radomia, autor opowiada o samotności, rozczarowaniu codziennym życiem w powojennych realiach. Uzmysławia, jak bardzo ich losy są naszą historią. Czytaj dalej about: Łukasz Krzyżanowski, "Dom, którego nie było"

Kontrast żywego z martwym, "Wilgoć", 1978, reżyseria: Leszek Mądzik, fot. Stefan Ciechan

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. "Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka" - napisali w orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru aktorka Isabelle Huppert i reżyser Leszek Mądzik. Czytaj dalej about: Orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru